1975 yılında Kastamonu’da el yapımı kapı üretmek üzere küçük bir atölye olarak kurulan Kartallar Kapı, işindeki kalitesi ve müşteri taleplerine doğru cevap verebilme kabiliyeti ile büyümeye başlamıştır.

1997 yılında yurt dışına açılım düşüncesiyle incelemeler yapıp, Antalya sevkiyat ofisini açmış, iç ve dış piyasa analizlerini yaparak hızlı bir şekilde kurumsal yapıya bürünmüştür.

2020 yılında 7000 m² açık, 5000 m² kapalı, toplamda 12000 m² kapı üretim tesisi alanına sahip olup, tam ve yarı otomasyonlu makina parkuru, son teknolojik CNC makineleri ile, tecrübeli teknik personeli ve sürekli kendini yenileyen ar-ge grubu ile günümüzün kapı üretim sektöründe ileri gelen şirketlerinden olmayı başarmıştır.

Sektörel anlamda, sürekli yenilenen teknolojiyi takip eden Kartallar Kapı, günümüzde, bina yapılarının ahşap kısımlarının tamamını projelendirme, üretim ve uygulama becerisine erişmiştir.

Tam vardiya günlük 500 takım kapı üretim kapasitesine sahip olan Kartallar Kapı, birinci sınıf mamul ve işçilik ile rakiplerine fark atıp, en kaliteli kapıyı  en ekonomik fiyata piyasaya sunarak hak ettiği noktaya ulaşmıştır.

Üretim Bandı

Ahşap ve PVC kaplama kapılar, laminat kapılar, MDF lam kapılar, MDF lake kapılar, panel kapılar, kapı kasası ve kapı pervaz üretimi yapılmaktadır.

Dağıtım Ağı

Değişik coğrafyalara yönelik öncelikle ilgili ülkenin iklim şartları ve kullanım tarzına uygun üretim yapılmakta, distribütör aracılığı ile yada doğrudan ulaştırlmaktadır.

Projelendirme ve Uygulama

Son kullanıcıya yönelik standart kapı üretilebildiği gibi projeye uygunda kapı üretilebilmekte ve talepler durumunda uyğulama hizmeti de verilmektedir.